No. In Tigger Tor 2017 Name Cat. Club
1 Steve Terry M60 Totley A.C.
2 Caryl Hartwright W60 Totley A.C.
3 Alasdair Menmuir Msen Steel City Striders
4 Richard Green M40 Shelton Striders
5 Kevin Mahon M40 Handsworth Roadhogs
6 Michael Macintosh M60
7 Rebecca Bright Wsen
8 Daniel Swain Msen
9 Steve Mead M50 Totley A.C.
10 Sian Mead W50 Totley A.C.
11 Antony Moss Msen
12 Paul Wright Msen Danum Harriers
13 Richard Horsfield M50 Kimberworth Striders
14 Emma Dent W40 Totley A.C.
15 Les Thurston M60 Matlock A.C.
16 Andrea Rodgers W40 Dark Peak
17 Andrew Rodgers M40 Dark Peak
18 Bob Foreman M50 Matlock A.C.
19 Paul Stephenson Msen
20 Andrew Douglas Msen Veloviewer
21 John Wright M40 Porter Valley Plodders
22 Darren Eccles M40
23 Liz Casey W50 North Leeds Fell Runners
24 Nick Kirk M50 Dark Peak
25 Nicola Freeman W40
26 Paul Fauset M40 Dark Peak
27 Ian Capleton Msen
28 Lucy Broom W40 Steel City Striders
29 Noel Irwin M50 Sale Harriers
30 Matthew Burden Msen Totley A.C.
31 Imtiaz Ilahi M40
32 Natasha Blackburn W40 Totley A.C.
33 Yvonne Twelvetree W60 Totley A.C.
34 Mark Goodburn M40 Team Little Fella
35 Katherine Morgan W40
36 Lynne Knight W40
37 David Bollington M40 Dark Peak
38 David Bone M50
39 Blaine Quigley M40 Steel City Striders
40 Colin White M70 Totley A.C.
41 Lee Rawson M40 Kimberworth Striders
42 Mark Yoxon Msen
43 Keith Lindley M60 Danum Harriers
44 Rameswar Tripathi M40 Totley A.C.
45 Annette Haines Wsen
46 Richard Hopkinson M60 Dark Peak
47 Paul Brunt M40 Shelton Striders
48 Brett Daughtrey M40 Real Fitness
49 Darren Moutrey M40 Real Fitness
50 Robert Nicholas M40 Real Fitness
51 Emma Martin W40
52 Peter Smith M40
53 Wayne Bulcroft Msen Real Fitness
54 Chris Willis Msen Steel City Striders
55 Jon Hargreaves M40
56 John Murray M50 North Derbyshire R.C.
57 John Gorman M60 North Derbyshire R.C.
58 Steven Brandreth M40 Porter Valley Plodders
59 Maggie Gorman W60 North Derbyshire R.C.
60 Helen Cain Wsen Steel City Striders
61 Nicola Dick W50
62 Neil Wallace M40 Pudsey and Bramley A.C.
63 Rose George W40 Kirkstall Harriers
64 Peter Knight M40 Penistone Footpath Runners
65 David Yates Msen
66 Simon Palmer M40
67 Charles Dunning M40
68 Aidan Grant M40 Goyt Valley Striders
69 Gary Crisp M40 Wolds Veteran Rc
70 Richard Purdy M40 Danum Harriers
71 Jon Osborne Msen
72 Jim Simpson M50 St. Albans Striders
73 Rich Bayliss M40
74 Tim Mackey M60
75 Bradley Stone Msen Matlock A.C.
76 Kim Russon W40 Totley A.C.
77 Andrea Atkinson W40 Matlock A.C.
78 Andy Mellor M40 Matlock A.C.
79 David Cleaver Msen
80 John Hamshaw-Thomas M40
81 Jan Forrester W60 Matlock A.C.
82 Matt Jackson Msen North Derbyshire R.C.
83 Michael Bourne M50 Dark Peak
84 Caroline Burrell W40 F.R.A.
85 James Rose Msen Steel City Striders
86 Paul Morris M50
87 Jack Foxall Msen Dark Peak
88 Adrian West-Samuel M50 Goyt Valley Striders
89 Angie Astbury W40
90 David Harrison M50 Dark Peak
91 John Tomlinson M40 Penistone Footpath Runners
92 Paul Bowerbank M50 Totley A.C.
93 Janet Milton W50 Totley A.C.
94 Jerry Cook M50 Shepshed R.C.
95 Robert Nash Msen
96 Tom Ricketts M50 Totley A.C.
97 Rob Moore M50 Dark Peak
98 Austin Frost M40 Dark Peak
99 Amy Duck Wsen Steel City Striders
100 Greg Rimmer M50 Dark Peak
101 Donna Claridge W50 Dark Peak
102 Kenny Malton Msen Shelton Striders
103 Robert Donald Msen Shelton Striders
104 Simon Conroy M40 Dark Peak
105 Nick Burns M40 Steel City Striders
106 Alison Barrett W40 Steel City Striders
107 Matthew Barraclough M40
108 Arron Jackson M40 Worksop Harriers
109 James Walker Msen Shelton Striders
110 Vicki Beckitt Wsen Kimberworth Striders
111 Dan Cook M40 Steel City Striders
112 Heather Wallis Wsen Steel City Striders
113 Phil Howson M40 Steel City Striders
114 Edward Cadogan M40 F.R.A.
115 James Ellwood M40 Porter Valley Plodders
116 Michael Richardson M50 Handsworth Roadhogs
117 Nick Harris M60 Rossendale Harriers
118 Mick Moorhouse M60 Matlock A.C.
119 Simon Pipe M50 Hook Norton Harriers
120 Michael Timm M40 Steel City Striders
121 Dorothy Pelly W50 Ambleside A.C.
122 Martin Smith M50 Dark Peak
123 Barbara Haigh W70 Penistone Footpath Runners
124 Neil Stabbs M40 York Knavesmire
125 Andy Smith Msen York Knavesmire
126 Allen Williams M50
127 Jordan Smith Msen
128 Christine Bowen W50 Goyt Valley Striders
129 Max Howard M50 Retford A.C.
130 Joe Buckman Msen Steel City Striders
131 Joe Farnell Msen Totley A.C.
132 Hazel Tant Wsen Totley A.C.
133 James Fletcher Msen Steel City Striders
134 Thomas Smith Msen Dark Peak
135 Martin Usher M40
136 Alan Ashforth M60 Handsworth Roadhogs
137 Fliss Milner W50 Dark Peak
138 Andy Coldwell M50 Real Fitness
139 Sean Poulter M50 Real Fitness
140 Richard Knowles M40 Totley A.C.
141 Russell Stevenson M40 Steel City Striders
142 Joe Carruthers M40
143 Chris Tetley M50 Goyt Valley Striders
144 Simon Wiles M50 Steel City Striders
145 Gordon Hale Msen South Yorkshire Orienteers
146 Andrew Bragg M40 Totley A.C.
147 Tracy Vernon W50 Goyt Valley Striders
148 Ruby Robinson Wsen
149 Emma Shepherd Wsen Totley A.C.
150 Wendy Amis W50 Belper Harriers
151 Andy Prichard M50 Porter Valley Plodders
152 Simon Rayner M40 Danum Harriers
153 Simon Gregory M40
154 Joseph Allan Wall M50
155 Stephen Wooliscroft M40 Wirksworth R.C.
156 William Baxter M40
157 Sam Needham Msen Steel City Striders
158 Fiona Kesteven W40 Totley A.C.
159 Andrew Reid Msen Porter Valley Plodders
160 Oskar Smith Msen
161 Sam Brentnall Msen Totley A.C.
162 Tony Steward M60 Calder Valley F.R.
163 Richard Bradbury M40 Matlock A.C.
164 Darren Fishwick M40 Chorley A. & T.C.
165 David Wass M40
166 Linda Hayles W60 Calder Valley F.R.
167 John Webber M50 Dark Peak
168 Stephen Stead M50
169 Jane Crowson W50 Dark Peak
170 Paul Stuart M40 Steel City Striders
171 Mark Austin-Dolan M40
172 Douglas Wilders Msen Dark Peak
173 James Norton Msen Steel City Striders
174 Mike Pullman M50 Fat Boys R.C.
175 Philip Knapton M40 Sheffield R.C.
176 Geoff Cooper M40 Ripley R.C.
177 Oliver Cook M40 Long Eaton R.C.
178 Trevor Burton M50 Steel City Striders
179 Jason Brannan M40 Steel City Striders
180 Philip Harrop M40
181 Colin Earl M50 Kimberworth Striders
182 Sally Nevitt Wsen Totley A.C.
183 Mark Yates Msen Totley A.C.
184 Craig Allen Msen Barnsley Harriers
185 Rachel Fox Wsen Barnsley Harriers
186 Sarah Gibbon W40 Smiley Paces
187 Mick Fowler M60
188 Mark Platton M50 Steel City Striders
189 Nathan Brickman Msen Belper Harriers
190 Tim Hazeltine M50
191 Alexander Arblaster Msen Steel City Striders
192 Craig Ward M40 Danum Harriers
193 Jason Macvaugh Msen
194 Andrew Byrom M50 Pudsey Pacers
195 David Taylor M50 Dark Peak
196 David Parry M60 Steel City Striders
197 Alex Elsworth M40 Goyt Valley Striders
198 Ruth E Keeley Wsen Belper Harriers
199 Jonathan Morgan Msen
200 Aidan Linskill Msen Totley A.C.
201 Rob Davies M50 Steel City Striders
202 Brian Greaves M60 Dark Peak
203 Neale Vanstone M40 Fat Boys R.C.
204 Adrian Fisher M40 Dark Peak
205 Alan Billington M40 Belper Harriers
206 Ali Thomas W50 Eryri Harriers
207 Richard Butterley M40
208 Sonja Vietoris W50
209 Doug Banks Msen Steel City Striders
210 Barry Clarke M50
211 Nick Bates M50 Belper Harriers
212 Jake Smith M40 Shepshed R.C.
213 Clare Oliffe Wsen Dark Peak
214 Colin Osborne M40 Totley A.C.
215 Philip Morris Msen Handsworth Roadhogs
216 Jaimie Buckley Wsen Totley A.C.
217 Alastair Buckley M40 Totley A.C.
218 Amanda Porter W40
219 Mark Chimley M40
220 Warren Hayes M50
221 Rebecca Boston Wsen Totley A.C.
222 Naomi Greaves W40 Pennine F.R.
223 Andy Green M50 Steel City Striders
224 Christine Howard W40 Matlock A.C.
225 Paul Hunt M50 Goyt Valley Striders
226 Amelia Hunt Wsen Goyt Valley Striders
227 Pete Tanker M50
228 Vicky Penn Wsen Smiley Paces
229 Alex Shepherd M40 Steel City Striders
230 Oliver Hart M40 Totley A.C.
231 Bryan Bradwell M40 Totley A.C.
232 Bart Shaw Msen Totley A.C.
233 Rachel Steen Wsen Totley A.C.
234 Lucy Turner Wsen Totley A.C.
235 Jon Southall Msen
236 Patrick Garland M50 F.R.A.
237 David Askew Msen Shelton Striders
238 Nicola Parkin W40 Dark Peak
239 Alexander Moore Msen Shuoc
240 Stewart Kemp M60 Dark Peak
241 Rosie Walwyn Wsen Dark Peak
242 Laura Hogg Wsen Steel City Striders
243 Nick Clayton Msen
244 Jacqui Herring W40
245 Kate Turner Wsen Totley A.C.
246 Caroline Scott W40 Sinfin R.C.
247 Thomas Mccart Msen Steel City Striders
248 Colin Bostock M60 Long Eaton R.C.
249 Michael Taylor Msen Riverside Runners
250 Stephanie Fauset Wsen Smiley Paces
251 Karl Webster M40 Matlock A.C.
252 Paul Reeve Msen
253 Andrew Mcrae M60 Lakeside Lincoln
254 Sally Fawcett Wsen Dark Peak
255 Sarah Christian Wsen
256 Tom Winterton Msen Nottingham Trent University
257 Peter Durkin M40
258 Jon Sanderson M40 Totley A.C.
259 Claire Dutson Wsen Porter Valley Plodders
260 Colin Hardy M40 Steel City Striders
261 Graham Barnes M60
262 Andrew Lewis M50
263 Richard Bulmer M40 Totley A.C.
264 Rachel Clark W40 Belper Harriers
265 Daniel Clark M40 Belper Harriers
266 Andrew Barnes Msen
267 Steve Bell M50 Dark Peak
268 David Yates M40
269 Kenny Turner M50 Dark Peak
270 Stuart Vas Msen
271 Andrea Williams W40
272 David Lownds M40
273 Mike Arundale M60 Dark Peak
274 John Richardson M50 Handsworth Roadhogs
275 Andy Hartley M50 Fat Boys R.C.
276 Suzie Lovell Wsen
277 Aron Harrison Msen
278 Elizabeth Bridgen W40 Erewash Valley R.C.
279 Kyle Chesterman Msen
280 Michael Slater M50 Steel City Striders
281 Helen Fensome Wsen Erewash Valley R.C.
282 John Ostrovskis M50 Fat Boys R.C.
283 Leigh Harris M40 Uttoxeter Road Runners
284 Glen Irving M40 F.R.A.
285 Adam Taylor Msen Dark Peak
286 Dominic Taylor M40 Fat Boys R.C.
287 Robert Haworth M50
288 Jimmy Sharman Msen Steel City Striders
289 Leigh Wykes M40
290 Ben Heller M50 Steel City Striders
291 Jordan Street Msen Clowne Road Runners
292 Chris Livesley Msen Totley A.C.
293 Paul Lorigan M50
294 Andy Wier Msen Steel City Striders
295 Helen Young W40 Totley A.C.
296 Neil Oxley M60
297 David Veryard M50 Bakewell
298 Simon Choppin Msen C.G.C.C.
299 Chris Horsfall M60 Handsworth Roadhogs
300 Kevin Tomlinson M50 Milltown Milers
301 Robert Grocutt M50 Steel City Striders
302 Hannah Gilman W40 Smiley Paces
303 Richard Collins Msen Racing T.N.T. Triathlon Team
304 Andrew Fry Msen Sheffield Hash House Harriers
305 Claire Chapman W40 Kimberworth Striders
306 Karlwinder Hayer M40 London Frontrunners
307 Scott Blanks M40
308 Tommy Pearson Msen
309 Debbie Mccart W50
310 Matt Ridge M40 Totley A.C.
311 Mel Mccart M50
312 Will Blackwood M40
313 Billy Naylor M40
314 Kieran Allanson Msen
315 Andrew Sheldon Msen Matlock A.C.
316 Wayne Byrne Msen Cleethorpes A.C.
317 Ian Shaw M50 Fat Boys R.C.
318 Abigail Hathway Wsen Smiley Paces
319 Philippa Rose W40
320 Stephen Doherty M40 Steel City Striders
321 Lindsay Evans W40 Totley A.C.
322 Jacqui Hawkins Wsen Wirksworth R.C.
323 Ant Harris M40 Fat Boys R.C.
324 Paul Reaney M40 Killamarsh Kestrels
325 Scott Thompson M40 Matlock A.C.
326 Martin Dawson M40 North Derbyshire R.C.
327 Jenny Peel W40 Dark Peak
328 Peter Fieldson M50 Lincoln Wellington A.C.
329 Keith Bell M40 Steel City Striders
330 Matty Brennan Msen Erewash Valley R.C.
331 Matthew Chenery M40
332 Simon Gregory M40
333 Simon Kelly Msen
334 Lee Weatherall M40 Kimberworth Striders
335 Samantha Weatherall W40 Kimberworth Striders
336 Maurice Musson W60 Dark Peak
337 Mark Jackson M50 Matlock A.C.
338 Tim Gleeson M40 Handsworth Roadhogs
339 Sarah Halstead W40 Penistone Footpath Runners
340 Richard Snowden M40 Totley A.C.
341 Katie Taylor W40
342 Peter Grover M50
343 Ian Oliver M40
344 Maggie Lewis W50 Dark Peak
345 Krishna Mahadevan M50 Belper Harriers
346 Helen Turner Wsen Belper Harriers
347 David Ayrton M40 Totley A.C.
348 David Arundale M60 Dark Peak
349 Steve Wickham M60 Erewash Valley R.C.
350 Caroline Wickham W50 Erewash Valley R.C.
351 Rachel Biggin W40 Totley A.C.
352 Andrew Lake M40 Esk Valley Fell Club
353 Sara Hamblin Wsen Totley A.C.
354 Julian Parker M40
355 Michael Alexander M40 Totley A.C.
356 Catherine Buckley Wsen Totley A.C.
357 Phil Eddison M60 Handsworth Roadhogs
358 Catherine Eddison Wsen Rotherham Harriers
359 Mick Cochrane M70 Dark Peak
360 Paul Stevenson M50 Long Eaton R.C.
361 Richard Ward Msen
362 Reg Cooper M60
363 Martin Berry M40
364 Deborah Lodge W40 Totley A.C.
365 Ben Cartwright Msen Matlock A.C.
366 Roz Massey Wsen Totley A.C.
367 Dean Taylor M40 Ripley R.C.
368 Steve Franklin Msen Totley A.C.
369 Caz Kay Wsen Totley A.C.
370 Gregg Avery M40 Goyt Valley Striders
371 Richard Downs M40 Totley A.C.
372 Paul Horsfall M60 Handsworth Roadhogs
373 Kenny Forster M50 Spectrum Striders
374 Lloyd Snellgrove M60
375 Claire Conway Wsen Totley A.C.
376 Kevin Megson M50 Totley A.C.
377 David Hollyer Msen
378 Tim Jayes M40 Kimberley Striders
379 Kevin Rowles M50 Killamarsh Kestrels
380 Darren Webb M40 Dark Peak
381 Majka Kunicka Wsen Penistone Footpath Runners
382 Dominic Tomes Msen
383 Gary Fox M40 Beeston A.C.
384 Tim Shiles M40 Totley A.C.
385 James White M50 Sheffield Hash House Harriers
386 Fiona Fullwood Wsen Dark Peak
387 Steve Frazer Msen Steel City Striders
388 Michael Grady M50
389 Louise Goodhill W40 Totley A.C.
390 Samuel Mottram Msen Chorlton Runners
391 Iain Smith M40 Buffalo Whippets A.C.
392 Matthew Sperrin Msen Goyt Valley Striders
393 Mark Stephenson M40
394 Sarah Jones-Morris W40 Penistone Footpath Runners
395 Chris Martin Msen Fat Boys R.C.
396 Jessie Jones-Morris Wsen
397 Matt Killingley M40 Fat Boys R.C.
398 Mark Anderson Msen
399 Natalie Sivil Wsen
400 Matt Glossop M50 Fat Boys R.C.
401 Andrew Matthews M50 Fat Boys R.C.
402 Linda Fitzpatrick W50 Totley A.C.
403 Kieran Fitzpatrick M50 Totley A.C.
404 Derek Brailsford M70 Crawley Saints and Sinners R.C.
405 Richard Hind M40 Clowne Road Runners
406 Chris Plews M40 Wetherby Runners Ac
407 Jim Paxman M50 Dark Peak
408 Lucy Allen-Shirtcliffe W40
409 Ian Charlesworth M50 Penistone Footpath Runners
410 Erwin Van Vroenhoven M40
411 Mo Mcdonald M50
412 Chris Rainey M40
413 Louise Houghton W40 Stilton Striders
414 John Houghton M50 Stilton Striders
415 Penny Sadler W40 Totley A.C.
416 Simon Dixon M40 Dark Peak
417 Benjamin Griffiths Msen
418 Adam Wragg M40
419 Helen Allison W40 Pennine F.R.
420 Robin Warden M40
421 Paul Walwyn Msen Dark Peak
422 Ed Godber Msen Belper Harriers
423 Glenn Darley M40
424 Robert Cutting M40 Fat Boys R.C.
425 Paul Page M40 Beeston A.C.
426 Penny Page W40
427 Diane Clewes W50 Totley A.C.
428 Steve Sanders M40 Penistone Footpath Runners
429 Mark Eastman Msen
430 Keith Holmes M60 Dark Peak
431 Judith Havenhand W40
432 Kylie Mcateer W50 Totley A.C.
433 Frederick Getz M60
434 Steven Battle M50 Clowne Road Runners
435 Craig Muress M40
436 Sarah Millns W40 Kimberworth Striders
437 Chris Chambers M40 Mynydd Du
438 Andrew Hunter M40 Beeston A.C.
439 Gareth Smith M40 Real Fitness
440 David Gould M60 Mercia
441 Dave Sykes M40 Dark Peak
442 Nick Woffenden Msen
443 Tyrrell Basson M40 Dark Peak
444 Nick Morris Msen Handsworth Roadhogs
445 Richard Nakielny Msen
446 Chris Platt M50
447 Julian Brealey M40 Erewash Valley R.C.
448 Jane Langham W50 Smiley Paces
449 Paul Sadler Msen Clowne Road Runners
450 Oli Johnson Msen Dark Peak
451 Paul Keen M60 Dark Peak
452 Thomas Beautyman M40 Dark Peak
453 Jack Gilbert Msen
454 Henryk Getz M60
455 Jo Brown Wsen Totley A.C.
456 Ross Norbron Msen
457 Peter Watson Msen Erewash Valley R.C.
458 Sheona Schofield Wsen
459 Stephen Aspey M50
460 Bob Johnston M40 Dark Peak
461 Caroline Brock Wsen Steel City Striders
462 Aden Ball M40
463 Nicola Combs Wsen Sheffield Triathlon Club
464 Chris Moor M40
465 Simon Berry M50
466 Rob Grantham M40 Pensby Runners
467 Helen Wodburn Wsen Kimberworth Striders
468 Elly Blackwell Wsen Sheffield Triathlon Club
469 Lawrie Mayfield M40
470 Carol Parsons W50 Totley A.C.