Two Turtle Doves Fell Race 2017 - Tuesday December 26th

Individual Results

Click for Team Results
Entrant No Name Cat Time Race Position Cat Position Club
43 Alex Hinchcliffe Mu23 0:35:20 1 1 Vegan Runners
32 Mark Anderson M40 0:36:29 2 1 Totley A.C.
39 Robert Stewart Msen 0:36:34 3 1 Bristol and West A C
67 Mike Fanning M50 0:36:43 4 1 Holmfirth
7 Bart Shaw Msen 0:36:46 5 2 Totley A.C.
57 David Addenbrooke Msen 0:36:51 6 3 Sheffield R C
12 Kieran Davis Msen 0:37:34 7 4 Dark Peak
35 Doug Love Msen 0:38:15 8 5 Bowland
40 Simon Conroy M40 0:38:18 9 2 Dark Peak
45 Alastair Buckley M40 0:38:28 10 3 Totley A.C.
30 Mark Burley Msen 0:38:33 11 6 Macclesfield Harriers
83 Simon Dixon M40 0:39:09 12 4 Dark Peak
25 Damian Kilpin M40 0:39:46 13 #N/A Penistone Footpath Runners
51 Andrew Wainright M40 0:39:54 14 5
55 Chris Vanderhoven Msen 0:39:54 14 7 Dark Peak
79 Austin Frost M40 0:40:31 16 6 Dark Peak
19 Adrian Payne Msen 0:40:32 17 8 Badgers
46 Mark Jacobi M50 0:41:16 18 3 Totley A.C.
31 Alex Shepherd M40 0:41:59 19 7 Steel City Striders
104 Nick Brimacombe Msen 0:42:01 20 9 Totley A.C.
70 Jonathan Marshall Msen 0:42:44 21 10 City Of Lancs Tri Club
82 Chris Livesley Msen 0:43:40 22 11 Totley A.C.
1 Anthony Whitehouse M60 0:43:50 23 1 Totley A.C.
93 Paul Stuart M50 0:43:52 24 4 Steel City Striders
41 Jon Hallam M40 0:43:53 25 8
96 Ben Anderson M40 0:43:59 26 9 Sheffield Triathlon Club
89 Sergei Shkuc Msen 0:44:01 27 12 Steel City Striders
113 Jacqui Dyer W40 0:44:12 28 1 Totley A.C.
88 William Powis Msen 0:44:15 29 13 North Shields Polytechnic Club
44 Jamie Buckley Wsen 0:44:36 30 1 Totley A.C.
42 (David) Paul Lewis M40 0:45:07 31 10 Long Eaton R.C.
77 Caz Kay Wsen 0:45:11 32 2 Totley A.C.
17 Neil Weightman M50 0:45:49 33 5 Dark Peak
23 John Tomlinson M40 0:46:28 34 11 Penistone Footpath Runners
73 Piers Miller M40 0:46:37 35 12 Totley A.C.
69 Nicola Marshall Wsen 0:46:42 36 3 Lancaster and Morecombe A.C.
66 Judy Howells W40 0:46:53 37 2 Wharfdale Harriers
90 John Gilchrist M50 0:47:07 38 6 Tideswell R.C.
52 Andy Buck M50 0:47:12 39 7 Steel City Striders
99 Tomasz Parzych M40 0:47:18 40 13 Sheffield Running Club
108 Alison Wainwright W40 0:47:31 41 3 Dark Peak
27 David Vincent M50 0:47:34 42 8 Ilkeston Running Club
13 Sam Bellamy M50 0:47:43 43 9 Porter Valley Plodders
114 Clive Waddington M40 0:47:52 44 14 Totley A.C.
5 Rachel Steen Wsen 0:48:03 45 4 Totley A.C.
20 Jim Bell M50 0:48:12 46 10 Penistone Footpath Runners
37 Steve Moss M50 0:48:17 47 11 Teesdale A.C.
68 Lizzie Rawson Wu23 0:48:32 48 1 Fat Boys R.C.
59 Colin Harden M40 0:48:42 49 15
64 Robert Hutton M50 0:48:57 50 12 Totley A.C.
3 Pat Goodall W60 0:49:28 51 1 Totley A.C.
28 Stefan Ledin M50 0:49:28 51 13 Buxton A.C.
103 Alan Jack M40 0:50:00 53 16
24 Paul Fryers M50 0:50:05 54 14 Penistone Footpath Runners
56 Adrian Moss M50 0:50:20 55 15 Steel City Striders
22 Brent Lindsay M50 0:50:44 56 16 Penistone Footpath Runners
100 Stephani Coe Wsen 0:51:07 57 5 Dark Peak
65 Neville Boler M60 0:51:19 58 2 Totley A.C.
110 Frank Newcombe M50 0:51:24 59 17
112 Pippa Weir W50 0:51:25 60 1 Totley A.C.
78 Caroline French W40 0:51:26 61 4 Smiley Paces
97 Phil Howson M40 0:51:29 62 17 Steel City Striders
109 Oscar Wainwright Mu18 0:51:36 63 1
21 Peter Bailey M50 0:51:42 64 18 Buxton A.C.
92 Nicola Rafferty W50 0:51:46 65 2 Steel City Striders
11 Paul Burchell M50 0:51:56 66 19 Long Eaton R.C.
111 Clare Gaudier Wsen 0:52:15 67 6
33 Helen Young W40 0:52:44 68 5 Totley A.C.
38 Katharine Hunt Wsen 0:53:04 69 7 Totley A.C.
58 Joshua Harden Mu18 0:53:25 70 2
95 Kate Scott W50 0:53:27 71 3 Steel City Striders
34 Matt Gibson M40 0:53:33 72 18 Steel City Striders
10 Marc Kinch M40 0:53:38 73 19 Long Eaton R.C.
15 Paul Johnson M60 0:53:44 74 3 South Yorkshire Orienteers
106 Mel Mccart M50 0:53:53 75 20
102 Morgane Arnaud Wsen 0:54:02 76 8 Cairngorm Runners
94 Bob Grocutt M50 0:54:13 77 21 Steel City Striders
81 Chris Moody W50 0:54:56 78 4 Sheffield Hash House Harriers
85 Lucinda Stone W40 0:55:16 79 6 Smac
76 Yvonne Twelvetree W60 0:56:18 80 2 Totley A.C.
74 Deborah Lodge W40 0:56:25 81 7 Totley A.C.
36 Andrew Moss Msen 0:56:42 82 14 North Dorset Tri.
50 Matthew Zawadzki M40 0:56:58 83 20 Steel City Striders
87 Jenny Simpson Wsen 0:56:59 84 9 North Shields Polytechnic Club
60 Mark Yates Msen 0:57:05 85 15 Totley A.C.
91 Hannah Gilchrist Wsen 0:57:08 86 10
29 Kate Ledin W50 0:57:11 87 5 Buxton A.C.
49 Andrew Johnson M50 0:57:20 88 22
9 Elizabeth Lakin Wsen 0:57:28 89 11 Long Eaton R.C.
14 Richard Pegram M50 0:57:54 90 23
63 Jill Davies W50 0:58:16 91 6 Steel City Striders
48 Simon Charles Berry M50 0:58:29 92 24
75 Catherine Barber Wsen 0:58:32 93 12 Nidd Valley Runners
72 Ewan Cumming M40 0:58:49 94 21
71 Anna Whitfield W40 0:58:53 95 8 Strideout
47 Fee Hulley W40 0:59:01 96 9
62 Duncan Horton Msen 0:59:15 97 16
4 Jeremy Brayshaw M70 1:00:05 98 1 Totley A.C.
2 Caryl Hartwright W60 1:00:33 99 3 Totley A.C.
53 Roxanne Green Wsen 1:01:25 100 13
61 Sally Nevitt Wsen 1:01:42 101 14 Totley A.C.
18 Joan Waller W50 1:02:03 102 7 Dark Peak
16 Judy Johnson W60 1:03:16 103 4 South Yorkshire Orienteers
26 Samantha Vincent Wsen 1:05:57 104 15 Derwent Valley Orienteers
98 Richard Garton M50 1:07:21 105 25 Steel City Striders
84 Karen Hyatt W40 1:07:46 106 10 Smiley Paces
80 Clare Moody W40 1:07:47 107 11 Smiley Paces
54 Angela Burley W60 1:08:57 108 5 Nwr
86 Katherine Rogers W40 1:10:26 109 12
6 Sally Smith W60 1:14:57 110 6 Sheffield Triathlon Club
105 Jane Mccart Wsen 1:17:48 111 16
107 Thomas Mccart Msen 1:17:49 112 17 Steel City Striders
101 Allen Williams M50 Dnf